Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Argentijnse avonden[e-boek e-boek]

Van de Zwartjanstraat tot de pampa

Carolijn Visser

Argentijnse avonden
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 9,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Ook verkrijgbaar als:
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789045705286
Auteur(s) : Carolijn Visser
Taal : Nederlands
Onderwerp : Literaire non-fictie
Thema : Biografie: historisch, politiek en militair
Uitgever : Atlas Contact
Verschenen : November 2012
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 1
Beschrijving

De Hollandse consul, Ida van Mastrigt, bereidt zich voor op het bezoek van koningin Beatrix, kroonprins Willem-Alexander en Maxima aan de Hollandse kolonie van Tres Arroyos, vijfhonderd kilometer ten zuiden van Buenos Aires. Zesenvijftig jaar geleden, als verweesd meisje van tien, belandde Ida hier met haar zusje Miep. De twee kinderen werden liefdevol opgevangen door de gereformeerde nazaten van Hollandse en Friese landverhuizers . Ida trouwde met een van hen en werd boerin.

Hieraan vooraf ging een wonderlijk avontuur van haar vader. In het jaar 1937 besloot Rinus van Mastrigt naar Nederlands-Indië te fietsen om daar werk te zoeken. Hij trouwde in Batavia, en kort daarna werd Ida geboren. De oorlog sloeg het gezin uiteen. Na de Jappenkampen zocht Rinus zijn geluk in booming Argentinië en liet zijn dochters nakomen.

Argentijnse avonden is het verhaal van een vader en zijn twee dochters, emigranten in Argentinië, en hun gespannen verhouding - het verhaal van een gezin op drift, maar ook een ode aan generaties Nederlanders die een nieuw bestaan opbouwden in een onbekende wereld

Velden met een * zijn verplicht