Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Vaderskind

De oorlog van Renate Rubinstein

Hans Goedkoop

Prijs: € 16,99
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789045049779
Auteur(s) : Hans Goedkoop
Taal : Nederlands
Onderwerp : Biografieën literaire auteurs
Thema : Biografie en non-fictieproza
Uitgever : Atlas Contact
Verschenen : Oktober 2023
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 160
Afmetingen : 210 x 141 x 13 mm
Gewicht : 244 gram
Beschrijving

In Humberto genomineerd voor NPO Radio 1 non-Fictie Boek van het Jaar 2022

Als eerste columnist van Nederland schreef Renate Rubinstein over alles wat de tijd haar aandroeg, van het zelfbedrog der ideologieën tot de zang van de wielewaal. Wie zat het heden ooit zo op de huid? Maar soms breekt daar in losse zinnen een verleden doorheen. Kinderjaren in Berlijn. Een vlucht naar Amsterdam, nee Londen, toch weer Amsterdam.

Hans Goedkoop ontrafelt de geschiedenis van een immigrantenmeisje met een joodse vader. Tomeloos slim en onheilspellend gevoelig. Angstig zonder dat ze weet waarvoor. Haar wordt niet veel verteld over de wereld, kinderjaren horen onbezorgd te zijn, maar gaandeweg dwingt ze zichzelf te leren kijken. Ook naar wat geen mens wil zien. Dan op een ochtend uniformen op de trap, en een belofte die een leven lang naklinkt. 'Der Vati kommt bald wieder.'

Met zeldzame precisie en nabijheid tekent 'Vaderskind' een meisje dat in een verwoestende tijd het fundament legt van een schrijverschap.

Velden met een * zijn verplicht